Виробники ортопедичних матраців постійно працюють над поліпшенням якості і підвищенням ортопедичних властивостей своєї продукції. Матраци все так само діляться на пружинні та безпружинні. Тільки на зміну старим ватяним матрацам прийшли безпружинні матраци з матеріалів нового покоління. А класичні пружинні блоки Bonnel хоч все ще використовуються, але вже більшою популярністю користується сучасний блок незалежних пружин Pocket Spring.

Ортопедичні матраци з пружинним блоком

Пружинний блок - це особлива амортизуюча конструкція, яка представляє собою сукупність сталевих пружин. Від якості металу і надійності збірки залежить витривалість і загальний термін служби матрацу, від пружності та кількості пружин на 1 кв.м. виробу - жорсткість поверхні, а від типу їх сполуки - рівень ефективності ортопедичної підтримки тіла.

Bonnel

Пружинний блок Боннель з'явивcя більше сотні років тому. Складається з пятивиткових пружин у формі пісочного годинника, що мають однакову пружність і міцно з'єднані між собою. Конструкція зі сталевих спіралей обрамляється каркасом, щоб жодна пружина не "вистрибнула» в момент впливу навантаження.

Матраци з пружинними блоками типу Боннель при правильній експлуатації служать більше 15 років, що робить їх вигідним та надійним придбанням. До того ж завдяки простоті конструкції такі матраци мають бюджетну вартість. Однак, максимального рівня ортопедичної підтримки та підвищеного комфорту очікувати не варто, тому що пружини залежні одна від одної і при натисканні на одну з них реагують усі сусідні, створюючи сильний пружний ефект, або іншими словами - ефект гамака.

Матрац з пружинним блоком Бонель підходить для односпального ліжка, та не рекомендується для ліжка, на якому будуть спати двоє людей.

Pocket Spring

Принцип дії блоків з незалежними пружинами полягає в ізольованому розташуванні і самостійному реагуванні кожної пружини на навантаження, що надходить.

Один з найбільш часто вживаних незалежних блоків - Pocket Spring, він чітко повторює контури тіла, забезпечуючи точкову підтримку опорно-рухового апарату. Пружини в блоках даного типу мають циліндричну форму і поміщені в текстильні чохли.

Часто в одній конструкції розташовуються пружини різної пружності (Multi Pocket Spring), за рахунок чого поверхня ділиться на кілька зон жорсткості, ідеально підтримуючи певні області тіла. Таким чином, загальний ортопедичний ефект матрацу збільшується на 15%. Для захисту блоку від просідання та деформації по периметру встановлюється еврокаркас з щільного пінополіуретану. Складність збірки незалежних пружинних блоків значно підвищує вартість матраців на їх основі, але ціна виправдовується довговічністю і неймовірною зручністю під час сну і відпочинку.

Безпружинні ортопедичні матраци

Виробники ортопедичних матраців розробили велику кількість унікальних матеріалів-наповнювачів, які володіють достатньою пружністю та еластичністю, щоб надавати ефективну ортопедичну підтримку тіла людини. Вони без проблем замінюють пружинний блок, не уступаючи йому в витривалості, зносостійкості та довговічності.

У матрацах без пружин відсутня амортизація, вони рівномірно розподіляють вагу тіла по поверхні, ідеально копіюючи його форму. Безпружинні матраци завжди набагато легше пружинних. Найвищий рівень жорсткості може забезпечити тільки модель у складі якої чергуються кокосова койра з піною або латексом.

Конструкція безпружинних матраців буває монолітна або багатошарова. Саме склад впливає на його загальні характеристики. Основою можуть бути наступні матеріали:

  • Натуральний латекс - дорогий матеріал, що має підвищенні анатомічні властивостями, використовується у виробах преміум і люкс класу;
  • Пінополіуретан, різні види піни, що відрізняються щільністю - бюджетні наповнювачі різної пружності;
  • Кокосова койра, в тому числі і латексована - гіпоалергенний наповнювач природного походження, використовується для додання жорсткості;
  • Піна з ефектом пам'яті (Memory Foam) - унікальний штучний матеріал, що запам'ятовує форму тіла, один з найбільш комфортних наповнювачів;

Це основний перелік, але існують ще десятки фірмових наповнювачів з особливими властивостями, які розроблені і запатентовані тим чи іншим брендом. Вартість безпружинних матраців безпосередньо залежить від використаних матеріалів.

Як обрати ідеальний матрац?

При виборі який матрац купити - пружинний або безпружинний - важливо розуміти, що у кожного типу є свої переваги і недоліки.

Детальне порівняння представлено у таблиці:

 

Безпружинний матрац

Пружинний матрац

Ортопедичні якості

Матраци з використанням латексу і кокосової койри більш жорсткі, тому підходять не всім людям. Вони стануть найкращим варіантом для новонародженого та дитини, постава якої поки розвивається і її хребту потрібна більш тверда підтримка. Натуральний латекс майже не продавлюється, однак здатний приймати форму тіла, добре впливаючи на хребет.

Матраци, які комплектуються пружинними блоками «Боннель», «Мульти Боннель», Pocket Spring, дозволяють підібрати підходящу за ортопедичним властивостям модель. В цілому пружинні матраци виявляються більш м'якими, в порівнянні з безпружинними, вони краще підходять для дорослих та літніх людей, дозволяючи більш точно розподіляти навантаження.

Корисна площа

У латексному матраці немає каркасу по периметру, який утримує пружини, тому вся його площа залишається однаково комфортною.

У пружинних матрацах по периметру встановлюється каркас, який забезпечує додаткову міцність і жорсткість. Армування робить краї матрацу більш жорсткими, а 5-10 сантиметрів по краях використовувати не можна, щоб не зруйнувати армування.

Комфорт для двоїх

Безпружинні матраци краще підходять для створення двоспального місця для людей з різними потребами. Вони мають ефект «тисячі пружин», дозволяючи кожному сплячому відчувати себе комфортно.

Двоспальні пружинні матраци мають однаковий рівень жорсткості по всій своїй площі, тому якщо його використовують дві людини з різними потребами, різною вагою, комплекцією, хтось із них не буде отримувати належної підтримки. Це основна відмінність пружинного матраца від безпружинного.

Пил

Потрапляння пилу виключається, оскільки всередині немає пустот, які можуть накопичувати пил, а мікропори латексу не мають сполучених осередків. Пил в верхньому шарі матрацу під чохлом легко видаляється пилососом.

Пружинний блок має певні порожнечі, які теоретично можуть накопичувати пил. Деякі виробники роблять для матраців спеціальні чохли, які протистоять попаданню пилу всередину матрацу. За цим показником пружинні матраци все ж програють безпружинні.

Волога

Латекс добре вентилюється і пропускає вологу, в ньому не розвивається цвіль, грибки та інші мікроорганізми.

Звичайні недорогі пружинні матраци можуть накопичувати вологу, що може призводити до корозії і створення несприятливого мікроклімату всередині. Однак сучасні матраци мають шар з піни або латексу, а також мають чохол з жаккарду з мікропорами, які забезпечують природну вентиляцію вироби, протистоять розвитку кліщів, цвілі та інших мікроорганізмів.

Термін служби

Служить в середньому близько 15 років.

Приблизно 10 років.

Вибір матрацу залежить не тільки від його якостей та властивостей, але й від стану вашого здоров'я, ваги, зросту, способу життя і переваг.

· Людям з великою вагою (від 110 кг і вище) краще віддати перевагу жорстким пружинним матрацам: вони набагато ефективніше для підтримки хребта і зазвичай не продавлюються.

· Дорослим з вагою до 50 кг можна придбати м'які або средньо-жорсткі матраци будь-якого типу.

· Для дітей підійдуть жорсткі безпружинні матраци або вироби середньої жорсткості - вони сприяють формуванню правильної постави, до того ж малюки люблять пострибати на ліжку, а далеко не кожен пружинний матрац винесе такі навантаження.

· Літнім людям можна зупинити вибір на помірно жорсткому латексному або поліуретановому матраці з незалежним пружинним блоком.

· Для молодої та здорової людини з нормальною вагою підійде будь-який тип матрацу, однак обирати все ж рекомендується з жорстких і среднежесткой моделей.

Також рекомендуємо відвідати магазин або шоу-рум, і спробувати прилягти на моделі матраців з різними конструкціями і наповнювачами. Підібравши зручну пружність і еластичність, не забудьте про правильні габарити та співвідношення витривалості виробу з Вашою вагою.

Ви також можете проконсультуватися у лікаря-ортопеда, який порекомендує необхідну Вам жорсткість. І тоді Ви знайдете той матрац, на якому будете щоночі спати міцно і комфортно, а вранці відчувати бадьорість та енергію.