Вибираючи матрац, важливо звернути увагу на його висоту та підібрати її з урахуванням індивідуальних потреб та уподобань. Даний параметр впливає на комфорт спального місця та його ортопедичні властивості. Товщина матраца також впливає його рівень жорсткості. Саме тому варто приділити достатню увагу висоті виробу. Неправильно підібрана модель може посилювати болісні синдроми або просто принести дискомфорт під час сну. Оптимальна висота матраца забезпечує хорошу підтримку спини та суглобів. Але як визначити, що саме вам потрібно? До цього питання варто підійти комплексно та звернути увагу на кілька важливих факторів, про які поговоримо далі.

Якої висоти бувають матраци

Висота матраца стандарт варіюється залежно від моделі. Пружинні варіанти зазвичай мають 20-30 см, а безпружинні —  5-15 см. Підбирати висоту варто насамперед з урахуванням віку та ваги людини. Це важливо, оскільки дитині необхідна правильна підтримка спини при формуванні постави, а дорослому матрац ортопедичний допомагає розвантажити хребет і спокійно спати. Розглянемо особливості спального місця для дітей та дорослих, щоб зрозуміти, як підібрати висоту матраца.

Новонародженим

Рекомендована висота матраца для новонароджених становить від 6 до максимум 8 см. Важливо, щоб матрац був безпружинним з пружним наповнювачем, переважно з кокосової койри. Для підтримки ще незміцнілого скелета та формування правильної постави новонародженим рекомендується спати на твердій поверхні.

Дітям від 3 років

Матрац для дітей віком від 3 до 13 років повинен мати висоту від 8 до 10 см. У цьому віці можна вибирати моделі з поверхнею середньої жорсткості, враховуючи, що формування хребта продовжується.

Для підлітків

Стандартна товщина матраца для підлітків (від 13-14 років і старше) варіюється від 10 до 15 см. При виборі варто враховувати максимальну глибину ліжка, щоб не перевищити рівень спальної поверхні.

Для дорослих

Дорослим рекомендується вибирати матраци заввишки від 15 до 18 см, попри те, що у магазинах представлені варіанти вище. Важливо звернути увагу на рівень жорсткості, тип пружинного блоку (якщо використовується) та матеріал внутрішнього наповнювача. Матрац повинен забезпечувати правильне положення тіла під час сну з урахуванням вигину попереку та анатомічних особливостей фігури.

На що впливає товщина матраца?

Загадуєтеся над питанням, яку висоту матраца вибрати? Спочатку варто розібратися, чому цей критерій такий важливий і на що він впливає. Розглянемо основні аспекти:

  1. Рівень комфорту: якщо виробник заощаджує на шарах наповнювача, людина навіть із невеликою вагою може відчувати пружини під час відпочинку. Важливо, щоб товщина шару з наповнювачами була достатньою, зазвичай, кілька сантиметрів.
  1. Ортопедичний ефект: відіграє важливу роль для забезпечення зручності та розслаблення м'язів під час сну. Він потрібний для того, щоб центр тіла провалювався вниз, при цьому природний вигин поперекового відділу зберігався. Такий ефект неможливий на занадто тонких матрацах, і, навпаки, занадто товсті та жорсткі вироби можуть бути незручними, особливо для людей з невеликою вагою, оскільки вони не достатньо прогинаються. Ідеальний варіант — середній показник, який є оптимальним для більшості людей.
  1. Максимальне навантаження на спальне місце. Визначається товщиною виробу: чим воно товстіше, тим більша вага може витримувати без деформації при регулярному використанні. Підвищена вантажність характерна для високих безпружинних моделей, а також матраців із незалежними пружинами та міцними наповнювачами.

Також висота впливає довговічність виробів. Односторонні невисокі пружинні матраци зазвичай мають коротший термін служби порівняно з двосторонніми моделями стандартної висоти. Однак довговічність безпружинних варіантів безпосередньо залежить від якості матеріалів, що використовуються.

Як правильно визначити товщину матраца

Як вибрати висоту матраца для ліжка на сайті MatrasRoll? Орієнтуйтесь на технічні характеристики, які вказані для кожної моделі, що значно полегшить ваш вибір. Крім того, можете сміливо звертатися до наших консультантів, вони допоможуть визначитися з оптимальною моделлю та поділяться інформацією про особливості доступних варіантів.

Якщо ви враховуєте висоту старого матраца, варто правильно його виміряти. Покладіть виріб на підлогу, уклавши довгу планку або лінійку зверху. Відстань від підлоги до рівня планки дорівнюватиме висоті матраца. Не рекомендується вимірювати по бічних швах (кантах), оскільки це не враховує об'ємну простьобану частину матраца, яка підіймається над цими швами.

Якщо матрац значно деформувався в процесі використання та втратив форму, не варто використовувати його як зразок для вимірювання. Однак, щоб додати йому висоти, можна купити наматрацник.

Якої висоти має бути матрац?

При виборі виробу зважте на кілька важливих факторів, починаючи з ваги людей, які спатимуть на ньому. Виробник часто надає рекомендації щодо товщини матраца залежно від ваги. Важким людям слід вибирати товстіші моделі для правильної підтримки хребта, тоді як для дітей або літніх людей підійдуть менш високі варіанти.

Вік також впливає на вибір товщини матраца. Немовлятам і дітям до 13 років підходять тонші варіанти, тоді як людям похилого віку комфортніше на вищих матрацах.

Важливим параметром є кількість шарів наповнювача та їх тип, особливо при виборі матраців із пружинним блоком.

Однак головне у виборі товщини спального місця – відповідність параметрам ліжка. Виміряйте глибину спального місця і вибирайте матрац, який на 5-10 сантиметрів вищий за царгу. Це запобігає ризику провалу в коробку ліжка або її пошкодження. Власникам ліжок, що трансформуються, або меблів з підіймальним механізмом рекомендується вибирати матрац з товщиною, що відповідає висоті бортів. Це важливо для правильного складання та закривання меблів.

При виборі спальні для дитячої кімнати обов'язково врахуйте рівень захисної планки, щоб уникнути можливих травм. Також варто підбирати товщину матраца відповідно до конструкції ліжка, щоб дитина випадково не провалилася під борт.

Не забувайте перевірити тип основи меблів та вантажність. Товсті матраци вимагають міцної основи, щоб уникнути перевантаження та пошкодження меблів.

Як вибрати матрац для дивана?

Матраци для дивана відрізняються невеликими відмінностями у висоті, яка може змінюватись від 2 до 10 см залежно від обраного варіанту. Вироби не оснащені пружинами та легко скручуються в рулон, що робить їх практичними.

Такі моделі часто оснащені резинками або липучками по кутах для надійної фіксації на поверхні дивана. Навіть якщо нема невеликого поглиблення, це не вплине на комфорт сну, і матрац буде надійно закріплений.