Нові меблі в будинку впливають на наш настрій, а головне — і щоденний комфорт у побуті. Підбираючи довговічні та надійні меблеві комплекти або кожен елемент окремо, необхідно врахувати якість матеріалів та їх властивості. У цій статті ми розберемося, з чого роблять меблі і яка сировина надійніша.

У сучасному виробництві використовується натуральне дерево, дерев'яні плити, метал, скло, дзеркало та інші матеріали. Вони впливають на дизайн та оформлення меблів, ціну виробу та, що найважливіше, довговічність кожного елемента. Давайте детальніше розглянемо основні матеріали для виготовлення меблів та головні особливості таких меблевих предметів, щоб ви могли придбати справді гарний варіант під свої уподобання.

Топ матеріалів, з яких роблять меблі

Розглянемо кілька найпопулярніших варіантів сировини, з якої виробники створюють найрізноманітніші меблеві елементи для дому. 

Меблі з натурального дерева

Якщо запитати, з чого найчастіше виготовляють меблі, більшість відразу дадуть відповідь: з дерева. Цей матеріал дуже актуальний, поза часом завдяки екологічності, міцності та неповторній текстурі, яка надає інтер'єру елегантності та вишуканості. Один із ключових факторів при виборі – твердість деревини. Чим щільніший матеріал, тим складніше його обробка, але й стійкість до навантажень та ушкоджень значно вища.

Існує кілька категорій деревини:

  1. М'яка: сосна, береза, вільха;
  2. Середня твердість: бук, дуб, горіх, вишня;
  3. Тверда: клен, екзотичні породи.

Попри довговічність та стильний дизайн, натуральне дерево потребує дбайливого догляду. Воно чутливе до перепадів температури та вологості, але при правильному поводженні такий матеріал служить довго та надійно. 

Плитні матеріали: доступна та практична альтернатива дереву

Сучасні меблеві плити значно розширили різноманітність дизайну інтер'єрів. Вони можуть бути однотонними або з імітацією текстури дерева, каменю, бетону та металу. Різні добавки у складі забезпечують стійкість до вологи, вогню та інших впливів.

Розглянемо основні різновиди плит та їх особливості:

  1. ДСП – деревостружкові плити, створені зі спресованої стружки та смол. При виборі необхідно враховувати клас емісії формальдегіду. Ламіновані варіанти дуже різноманітні за відтінками та текстурами, прості в обробці та складанні.
  2. МДФ — деревоволокнисті плити середньої щільності. Завдяки натуральному лігніну у складі вони екологічніші, ніж ДСП, а також підходять для фрезерування та створення гнутих деталей.
  3. Шпоновані плити – засновані на МДФ, ДСП, ХДФ чи фанері, покриті тонким шаром натурального дерева. Поєднують природну текстуру деревини з доступною вартістю.
  4. Постформінг – технологія облицювання плит пластиком (HPL або CPL). Найчастіше використовується для стільниць: нагрітий пластик щільно огинає основу, утворюючи закруглені безшовні краї, захищені від вологи.

Такі види сировини популярні у виробництві меблів, оскільки дуже практичні, бюджетні, і є величезний вибір кольорів. Якщо ви раптом забудете, як називається матеріал, з якого роблять меблі, завжди можна звернутися до консультанта чи менеджера та уточнити деталі. Ми описали кілька найпоширеніших варіантів сировини виготовлення меблевих елементів. Однак, якщо вам потрібна глибша консультація або допомога у виборі, зверніться до наших фахівців у MatrasRoll.

Металеві вироби для інтер'єру та меблів

Раніше метал найчастіше використовували для створення торгівельного обладнання, рекламних конструкцій та облаштування офісних просторів. Однак його можливості набагато ширші. Даний матеріал чудово поєднується з дерев'яними плитами, доповнюючи меблі у вигляді опор для столів, каркасів стелажів, фасадів шаф-купе, міжкімнатних перегородок та інших елементів.

Метал також самодостатній для виготовлення повністю металевих меблів. Столи, стільці, полиці та стелажі органічно впишуться в інтер'єри в стилі лофт, хай-тек або мінімалізм.

Сьогодні виробники пропонують красиві та практичні меблі з елементами з металу, наприклад:

  • стелажі та полиці;
  • підставки;
  • тумби;
  • декоративні елементи та багато іншого.

В основному виробники використовують міцну та довговічну сталь (чорну та нержавіючу), профільні труби, листовий та кольоровий метал. Вся продукція проходить повний цикл обробки та повністю безпечна для людини. Металеві вставки або окремі елементи меблів з металу — красива та елегантна «родзинка» у вашому інтер'єрі. 

Який матеріал найкраще для меблів

Вибираючи матеріал для меблів, орієнтуйтеся на стиль інтер'єру, практичність і бюджет. Наприклад, для вітальні підійдуть меблі з менш зносостійких матеріалів, а ось для кухні важливо враховувати стійкість до вологи, температур і механічних навантажень. Якщо вам потрібна допомога у виборі, досвідчений спеціаліст підкаже, де можна заощадити, а на чому краще не зменшувати витрати. Також він розповість про всі тонкощі та особливості кожного виду сировини.

Зараз в асортименті можна знайти безліч матеріалів: натуральне дерево, дерев'яні плити, шпон, метал, пластик та інші матеріали. Масив – завжди статусно, але можна вибрати шпоновані плити як доступнішу альтернативу. Практичні та бюджетні варіанти – ЛДСП та МДФ, які за якісної обробки прослужать довгі роки. Щоб завершити цілісність інтер'єру, можна підібрати меблі зі стильними вставками зі скла, металу, ротанга чи інших декоративних елементів.

Де знайти якісні меблі

Ми розібралися, з якого матеріалу роблять меблі, і тепер поговоримо про те, де можна купити якісні елементи. Matrasroll — ваш ідеальний простір, де представлені зручні та надійні меблеві предмети для дому. У каталозі доступні ліжка, дивани, ортопедичні матраци та інші предмети, які допоможуть створити затишний та практичний інтер'єр. 

Однією з головних переваг Matrasroll є широкий вибір продукції від перевірених виробників. Тут можна знайти меблі різних стилів, розмірів та матеріалів, що дає можливість кожному підібрати ідеальний варіант для будь-якого інтер'єру.

Магазин робить акцент на якості та комфорті. Матраци та ліжка відповідають високим стандартам, забезпечуючи підтримку хребта та здоровий сон. При цьому ціни доступні, а регулярні акції та знижки дають можливість заощадити та вигідно придбати ідеальний комплект меблів. 

Додаткові зручності: грамотна консультація фахівців, швидка доставка по Україні. Покупці можуть розраховувати на пораду та допомогу у виборі, та професійні рекомендації.