Скрип ліжка – проблема, знайома багатьом. Такі звуки не тільки заважають спати, а й сильно дратують. Чому рипить ліжко? Його неправильно обирали, чи воно відслужило свій термін, чи для цього є інші причини? Розбираймося.
Чому ліжка починають рипіти — кілька основних причин
Скрипіти можуть як старі конструкції, так і нові. Для цього є багато причин:
- Ламелі були неправильно встановлені. Ці елементи повинні монтуватись за допомогою спеціальних пластикових деталей – «стаканчиків». Іноді використовуються металеві ламелетримачі.
- Розміщення ламелей прямо на царги. Вони труться об основу ліжка, внаслідок чого ми чуємо скрип.
- Погана якість планок. Навіть якщо ви правильно виконали монтаж «рейок», через їхню низьку якість постіль видаватиме звуки. З таким часто доводиться стикатися користувачам, які вирішили заощадити та дешево купили ліжко.
- Погано зафіксовано кріпильні деталі. Якщо болти, шайби або скоби слабо затягнуті, буде чути скрип.
Ліжко під час експлуатації може створювати звуки, якщо був придбаний низькоякісний матрац (мова про моделі з пружинним блоком) або він просто зносився. Через надмірні навантаження на каркасі може з'явитися тріщина чи інші деформації, здатні створювати дратівливий скрип.
Матеріали каркаса: що скрипить, а що – ні
На українському ринку ліжка представлені з різних матеріалів, тому кожне з них має свої причини для скрипу. Дерево матеріал, який може під час експлуатації усихати. Оскільки елементи кріплення, що з'єднують царги з ніжками слабшають, то ліжка видають звуки.
Якщо говорити про металеві конструкції, то скрип часто викликає деформацію каркаса, а також розхитані болти. Якщо такі вироби в деяких місцях покрилися іржею, то при навантаженні металеве ліжко теж поскрипуватиме.
Виробники також постачають на ринок постіль, під час виготовлення яких використовувалися ДСП і ЛДСП. Якщо ліжко експлуатується за умов підвищеної вологості, матеріал може розбухати. Внаслідок цього порушуються стики, і під час експлуатації ліжко починає рипіти.
У будинках часто можна побачити дивани-ліжка. Вони також можуть видавати звуки. Винні у цьому пружинні блоки чи зношені механізми розкладання.
Оскільки ці звуки нікому не подобаються, багато користувачів запитують, як вибрати нескрипуче ліжко. Тут слід звертати увагу як на матеріал, так і на типи кріпильних елементів, і основу.
Типи кріплень і як вони впливають на тишу
Найчастіше причиною скрипу бувають елементи кріплення. Найгучніші — цвяхи (зараз використовуються рідко) і шурупи. Згодом вони розбовтуються, дерев'яні деталі починають тертися одна об одну, створюючи шум.
Болтові з'єднання надійніші, але вони можуть створювати звуки. Особливо якщо між металом та деревом немає прокладок. У таких випадках люди запитують, чим змастити ліжко, щоб не скрипіло. Допомогти в цій ситуації може силіконове мастило або подібні матеріали.
При виготовленні меблів використовуються куточки та скоби – ще одне джерело шуму. Оскільки вони при навантаженні здатні трохи переміщатися, можна почути незначні звуки.
Найтихіші кріплення — клеєні шипові з'єднання, що забезпечують швидкий спосіб збирання. Але такі меблі зазвичай дорогі. У бюджетних варіантах краще одразу перевіряти всі стики та за необхідності додатково їх посилити.
Конструкція основи: як уникнути скрипу
Основна причина шуму при експлуатації ліжка – основа. Найчастіше вона рейкова. Щоб лати не рипіли, віддавайте перевагу планкам, виготовленим з берези, дуба, граба та дерев інших твердих порід — вони менше деформуються. Якщо все-таки вони пошкодилися, їх можна швидко змінити — це дешевий витратний матеріал.
Буває, що ламелі встановлюють на спеціальні латоутримувачі. Згодом вони можуть створювати скрипіння. Якщо підкласти під них прокладки з повсті або силіконові накладки, проблема усувається швидко і без зайвих зусиль.
У ліжок буває суцільна основа (ДСП, фанера). Коли вона прогинається, то треться об каркас, створюючи звуки. Проблема вирішується встановленням планок по центру.
У ліжках-диванах використовуються пружинні блоки. Оскільки механізм зношується, можна почути скрип. Елементи, які труться один об одного можна змастити, але позбутися зайвих звуків вдасться лише на кілька тижнів. Потім диван знову шумітиме. Що зробити, щоб ліжко не рипіло? Виходи тут два: повна заміна елементів, що зносилися, або придбання нових меблів.
Декілька порад перед покупкою
Якщо ви вирішили поміняти меблі або хочете придбати ліжко в іншу кімнату, звертайте увагу на такі деталі:
- матеріал каркаса — віддавайте перевагу натуральному дереву;
- тип кріплення — шипові з'єднання або болти та гайки з гумовою прокладкою;
- основа – якщо ви вибираєте ламелі, вони повинні бути товщиною не менше 8 мм, якщо фанера (суцільна основа) – від 12 мм, якщо пружинні блоки, то лише сучасні моделі.
Ми пропонуємо якісні меблі, які не скриплять. Наприклад, у нас ви можете придбати:
- Orange Одісей (економ). Ліжко з підйомним механізмом — стильне, зручне та функціональне. Має просторе відділення для зберігання постільної білизни, іграшок або сезонних речей. Букові ламелі підтримують ортопедичний матрац, а корпус із ламінованої ДСП гарантує тривалий термін служби.
- Метакам Florence 2. Металеве ліжко, яке вдало доповнить будь-який інтер’єр. Стильний зовнішній вигляд, міцна конструкція, зносостійкість і головне — жодного скрипу навіть після тривалої експлуатації.
- MiroMark Фемелі. Модель із підйомним механізмом перетворює спальне місце на зручну систему зберігання. Ідеальний варіант для невеликих кімнат. Витончений дизайн і зручне узголів’я додають затишку, а надійна конструкція гарантує спокійний сон.
- MiroMark Рома. Ліжко з м’яким високим узголів’ям і підйомним механізмом. Має велике відділення для білизни. Ламелі виготовлені з міцного матеріалу, що забезпечує підтримку ортопедичного матраца й довговічність.
- MiroMark Рамона. Сучасне рішення з високими ніжками, під якими зручно пилососити або зберігати коробки. Доступне у двох гармонійних відтінках. М’яка вставка на спинці — приємний бонус для комфорту.
Обирайте якісні ліжка без скрипу в інтернет-магазині MatrasRoll — і насолоджуйтеся тишею та зручністю щодня!
Щоб ознайомитися з іншими моделями, перегляньте наш каталог. Замовляйте — у нас доступні ціни, швидка доставка по всій Україні та професійна технічна підтримка.
Тепер ви знаєте, що робити, якщо ліжко скрипить, і зможете самостійно усунути цю проблему.