Матраци з ортопедичними властивостями – вироби, які забезпечують оптимальні умови для комфортного сну. Вони гарантують достатню підтримку хребта в анатомічно правильному положенні, знімають напругу в м'язах і мінімізують навантаження на тазові кістки. Така спальна поверхня важлива не лише тим, у кого є захворювання опорно-рухового апарату, а й цілком здоровим людям для профілактики проблем зі спиною, шиєю та суглобами. Крім того, вироби корисні для спокійного та комфортного сну, вони довговічні та досить міцні, тому не просідають через пару місяців. Але чим відрізняється ортопедичний матрац від звичайного? Існує низка параметрів, про які ми поговоримо далі у статті.

Як відрізнити звичайні та ортопедичні наповнювачі

Ортопедичний матрац дає можливість створити ергономічне та зручне місце для сну, яке адаптується до анатомії людського тіла. Матеріали високої щільності, які використовуються як наповнювачі в ортопедичних виробах, сприяють розслабленню м'язів, знижують навантаження на хребет і створюють оптимальні умови для відпочинку.

Ортопедичний матрац чим відрізняється? Основні відмінності між даною моделлю та звичайним варіантом:

 1. Підтримка правильного положення хребта під час сну. М'яке спальне місце може спричинити біль у спині, збільшуючи навантаження на м'язи та заважаючи повноцінному розслабленню. Ортопедичний матрац запобігає цим проблемам.
 2. Забезпечення комфортного сну. Спеціальний шар між пружинами та поверхнею створює зручність та повне розслаблення під час сну.
 3. Ефективна підтримка тіла. Жорстка поверхня ортопедичного матраца витримує значні навантаження, запобігаючи прогину спини та перенапруги м'язів.

Відмінність ортопедичного матраца від звичайного полягає в тому, що він підходить для різних категорій людей і навіть малечі. Такі моделі витримують значну вагу (до 200 кг на одне спальне місце, залежно від моделі), мають підвищену міцність і довговічність, виключаючи появу «ефекту гамака». Ортопедичні матраци рекомендуються при різних порушеннях опорно-рухового апарату, таких як остеохондроз, сколіоз, артроз та інші. Попри вищу вартість порівняно зі звичайними варіантами, така спальна поверхня швидко окупається завдяки унікальним перевагам, забезпечуючи умови для якісного відпочинку, здорового сну та повного релаксу.

Призначення матраців

Ортопедичні матраци розроблені з урахуванням фізіології людини, забезпечуючи не тільки правильне положення тіла під час сну, а й ідеальну відповідність фізіологічним процесам в організмі. Користь від матраца з ортопедичним ефектом включає:

 1. Гігієнічність та комфорт.
 2. Природну вентиляцію та створення необхідного мікроклімату у ліжку.
 3. Низька ймовірність алергічних реакцій.
 4. Розслаблення м'язів.
 5. Поліпшення кровообігу та лімфотоку.
 6. Правильну підтримку хребта.
 7. Зменшення навантаження на суглоби.

Людина отримує хороший сон і відпочинок навіть за наявності захворювання, оскільки зручний ортопедичний виріб забезпечує анатомічно правильний вигин хребта. Єдиним винятком є ​​важкі порушення опорно-рухового апарату, у разі яких рекомендується проконсультуватися з лікарем перед покупкою ортопедичного матраца, щоб уникнути погіршення стану.

Що стосується звичайних матраців, вони часто бувають або надто м'якими, чи надмірно жорсткими. Ортопедичні моделі представлені в магазині в широкому асортименті, тому вибрати оптимальний варіант можна з урахуванням індивідуальних потреб та вподобань.

Особливості конструкції матраців

Як відрізнити ортопедичний матрац від звичайного? Існують два основних типи моделей залежно від конструкції: пружинні та безпружинні. Перші діляться ще на два види: із залежним та незалежним блоком пружин.

У пружинних матрацах із залежним блоком часто використовується система «Боннель». Вона заснована на п'ятивиткових пружинах, об'єднаних в єдину конструкцію, що нагадує барило. Моделі вирізняються ортопедичними властивостями, а також витримують значні навантаження.

Матраци з незалежним блоком пружин, відомих як Pocket Spring, відрізняються тим, що кожна пружина міститься в окремому чохлі з гіпоалергенного матеріалу. Це забезпечує точкову підтримку хребта, запобігає ефекту «хвилі» і створює мікромасажний ефект. Кількість незалежних елементів у таких моделях може змінюватись від 200 до 1500 штук на квадратний метр, що впливає на їх ортопедичні властивості. Матраци стійкі до деформації завдяки євроборту вздовж периметра.

Конструкція безпружинних матраців має кілька шарів різних наповнювачів, від яких залежать висота та ортопедичні властивості виробу. Вони залежать від використовуваного наповнювача. Такі моделі м'яко повторюють форму тіла, не пружні та стійкі до деформації.

Слід зазначити, що існують ортопедичні, анатомічні та звичайні матраци. Перші добре підтримують суглоби, хребет і м'язи під час сну, другі гнучкіші та податливіші, вони повторюють анатомічну форму тіла і сприяють розслабленню. Звичайні моделі не мають ні того, ні іншого ефекту, вони швидко зношуються та просідають.

Особливості наповнення ортопедичних матраців

Чим відрізняються матраци з ортопедичним ефектом? Внутрішнім наповнювачем, від якого залежить жорсткість виробу, його гігієнічні характеристики та комфорт під час сну. На цей час доступні як моделі-моноблоки з одним типом наповнювача, так і варіанти, що мають кілька шарів різних матеріалів.

Ортопедичні матраци найчастіше оснащені такими видами наповнювачів:

 1. Пінополіуретан: матеріал на основі спінених полімерів, що витримує високий тиск. Забезпечує хорошу підтримку тіла під час сну, пропускає повітря, регулює температуру та відводить вологу.
 1. Memory Foam: це м'яка та еластична піна, яка чудово повторює контури тіла. Матеріал забезпечує підтримку хребта та комфортний сон, при цьому не викликає алергічних реакцій.
 1. Латекс: наповнювач із пористою поверхнею, який не підтримує розвитку бактерій. Він забезпечує хорошу теплорегуляцію спального місця, не вбирає запахи, гіпоалергенний.
 1. Кокосова койра: матеріал з натуральної сировини, що часто використовується в поєднанні з латексом. Добре вентилюється, не вбирає запахи та має гігроскопічний ефект.

Чохол ортопедичного матраца може бути виконаний із жакарда або стрейч-жакарда. Обидва матеріали щільні та забезпечують волого- та повітрообмін.

Як правильно вибрати

Перед тим, як замовити матрац, важливо врахувати наступні характеристики:

 1. Розмір.
 2. Тип виробу (пружинний чи безпружинний).
 3. Жорсткість: моделі різняться за рівнем жорсткості: м'які (I), середні (II), помірно-жорсткі (III) та жорсткі (IV–V).
 4. Тип наповнювача.

Якщо ви не впевнені у виборі, зверніться до досвідчених менеджерів інтернет-магазину MatrasRoll, вони допоможуть обрати оптимальну модель та проконсультують про особливості всіх варіантів матраців.