Всі ми знаємо наскільки важливий якісний відпочинок і повноцінний сон - адже це запорука нашого здоров'я, гарного самопочуття і настрою, а також свіжого вигляду і ясності розуму.

Приблизно третину свого життя ми проводимо уві сні і цей час потрібно проводити якісно. Нашими помічниками в створенні найкращих умов для здорового сну можуть бути зручне ліжко, хороший матрац, наматрацник, ковдра і подушка, постільна білизна.

Про ортопедичні матраци ми докладно розповіли у статті «Ортопедичні матраци. Що потрібно знати і як правильно обрати». Тонким матрацам-топперам у нас присвячено кілька цікавих статей, з якими ви можете ознайомитися в нашому Блозі.

А ось про аксесуари для сну поговоримо докладніше.

Наматрацники

Більшість покупців при покупці матрацу недооцінюють важливість наматрасника та вважають його покупку зайвою тратою грошей. Однак це зовсім не так. Основна функція наматрацника - це захист матрацу від потертостей, бруду, пилу і навіть вологи. Він істотно збільшує термін служби самого матрацу, тому вартість наматрацника багаторазово окупається.

Легко перуться, швидко сохнуть, можуть піддаватися хімчистці.

За типом фіксації поділяють два види наматрасников - натяжні або з кутовими фіксаторами.

Натяжний наматрацник - це чохол, який захищає матрац не тільки зверху, але й з боків. Фіксується гумкою, протягнутою по всьому периметру виробу.

Наматрацник з кутовими фіксаторами захищає матрац тільки з верхньої сторони. Фіксується спеціальними гумками до кутів матрацу.

Найбільшою популярністю користуються водонепроникні наматрацники, адже вони гарантовано захищають матрац від намокання. Нижній шар в таких наматрацниках виконаний зі спеціальної мембрани, яка не пропускає рідину. За таким же принципом виробляються і дитячі наматрацники.

Верхні шари наматрасника можуть бути виконані з різних матеріалів: мікрофібра, бавовна, шерсть, бамбук та інших. Також наматрацник може мати або не мати наповнювач. Без наповнювача більш схожий на щільне простирадло, а з наповнювачем (найчастіше використовується холлофайбер) наматрацник матиме невелику об'ємність і надавати м'якість спальному місцю.

Як прати наматрацник

  • Рекомендована температура прання близько 40 градусів (в залежності від типу тканини);
  • Не рекомендується використовувати агресивні чистячі засоби;
  • Сушити виріб краще в розправленому вигляді природним способом.

Ковдри

Для комфортного сну існує великий вибір ковдр з сучасних матеріалів. Основними характеристиками ковдр є матеріали чохла та наповнювача, розміри.

Матеріали чохла та наповнювача.

Матеріали ковдри - це те, від чого напряму залежить комфорт нашого сну, вони повинні бути міцними, приємними на дотик, мати гарну повітропроникність та гігроскопічність. Іншими словами, матеріал повинен «дихати» та вбирати вологу.

Діляться на 2 типи:

  • Натуральні - пух, вовна, кашемір, бамбук, евкаліпт, віскоза, шовк, бавовна;
  • Синтетичні - холлофайбер, штучний лебединий пух, силіконове і поліефірне волокно;

Деякі натуральні наповнювачі не рекомендують використовувати алергікам.

Синтетичних наповнювачів на даний момент досить багато. Вони ідеально підходять людям, що страждають на алергію, тому що в синтетиці пилові кліщі не живуть, відповідно ризик алергічних реакцій нульовий.

Розміри

  • Полуторний;
  • Двоспальний;
  • Євро-стандарт;
  • Дитячий.

Щільність наповнювача як показник теплоти ковдри:

Подушки

Подушки за своїми якостями та призначенням поділяються на класичні, декоративні та ортопедичні.

Найбільшою популярністю користуються подушки з штучних матеріалів нового покоління, які не викликають алергії, не накопичують пил і не вбирають запахи.

Подушки, як і ковдри, виконуються з різних наповнювачів, мають різну щільність та розміри.

Найкращі умови для комфортного сну створює ортопедична подушка. Перевага перед іншими видами:

  • Зручність;
  • Оптимальна підтримка голови та плечей під час сну.
  • Сприяє нормальному кровотоку, що свого часу знижує ризик інсульту.
  • Запобігає виникненню різних захворювань хребту (радикуліт, сколіоз, грижі і т. Д.).
  • Ортопедична подушка допомагає впоратися з безсонням та прибрати хропіння.

Щоб правильно підібрати подушку для себе, важливо враховувати свої анатомічні особливості й улюблене положення під час сну.

 

Якісні та дешеві аксесуари для сну виготовляє компанія Simpler.