Купуючи меблі, багато хто замислюється про те, що  краще – ДСП чи МДФ. Якщо дивитися поверхово, то, на перший погляд, може здатися, що у них практично немає відмінностей, але це помилка. Для виготовлення виробники застосовують тирсу та стружку з дерева. 

Відрізнити матеріал на дотик практично неможливо. Перед вибором меблів варто визначитися, із якою метою купується виріб. Для цього важливо розібратися в особливостях матеріалів, їх перевагах та відмінностях.

МДФ: особливості виготовлення та область використання

Виробництво МДФ — це процес виготовлення плит з деревної подрібненої тирси, яка проходить обробку парафіном. Внаслідок використання гарячого преса формується плита з ідеальною поверхнею. Вгорі вона рівна, а зріз виходить дрібнозернистий. 

Матеріал відрізняється простотою догляду, високим рівнем міцності. Він вологостійкий та гнучкий. Часто його використовують при створенні меблевих фасадів, здатних прослужити протягом тривалого періоду.

Плита без додаткової обробки зовні не дуже гарна. Для того, щоб надати їй привабливості, фахівці вдаються до різних способів:

  • Фарбування МДФ — забезпечує профілактику відшаровування верхнього шару виробу, але ціна може бути високою.
  • Нанесення плівкового покриття — це один з найкращих варіантів фасадної обробки. Плівка виконує захисну функцію, здатна запобігти ряду пошкоджень та подряпин. Такі меблі прості у догляді відрізняються доступною вартістю.
  • Наклеювання пластику на МДФ – це практичний варіант. Виріб легко очищається від забруднень, не піддається негативному впливу навколишнього середовища. Важливим фактором є можливість створення стильного, сучасного дизайну.

Кожен спосіб обробки відрізняється рядом переваг та недоліків. При виборі варто враховувати свої вподобання.

ДСП: особливості виготовлення та область використання

ДСП — це найпопулярніший матеріал, що застосовується для виготовлення меблів. Виробник створює плити ДСП з деревних стружок і тирси, але їх подрібнення більше, ніж у МДФ. Тирсу обробляють смолами синтетичного походження. 

Плита формується з отриманої маси. Матеріал відрізняється невисокою вартістю. Область його використання — недорогі меблі для кухні, кімнати, передпокою і т. д. При правильному догляді виробу можуть прослужити тривалий час.

Нині має популярність ЛДСП. Це плити ДСП, але ламіновані, покриті спеціальною плівкою, яка клеїться на плиту і не відшаровується. Вона надає додаткової стійкості до високих температур та вологого середовища. 

Існує багато різних кольорів плівкового покриття. Виробник може запропонувати як однотонний малюнок, так і з візерунками. Варіативність фактур дозволяє створювати різні оформлення меблів.

Порівняльна характеристика міцності: МДФ та ДСП – у чому різниця?

МДФ відрізняється щільністю, має низку переваг не лише перед ДСП, а й перед цілісним масивом. Таким виробам не страшна вологість, тому їх можна використовувати на кухні або у ванній кімнаті. 

Матеріал відрізняється гнучкістю, тому з нього можна створювати меблі зі складними формами. Він добре підходить для виточення глибоких фрезерувань. Малюнок відрізняється високим рівнем щільності та характеризується дрібнодисперсною структурою.

Плити з ДСП не такі міцні. З них не рекомендують виготовляти меблі для кімнат з підвищеним рівнем вологості. При відшаруванні в плівці або незначних подряпинах, всередину буде просочуватися волога, що призведе до набухання та деформації форми.

Який матеріал дорожчий: МДФ або ДСП?

Вартість МДФ у кілька разів вища за ціну ДСП, цей матеріал використовують у виробництві продукції преміумкатегорії. Для виготовлення бюджетних меблів часто застосовують ЛДСП. На вартість виробу в кінцевому підсумку може вплинути обробний матеріал. Бюджетний варіант – ПВХ-плівка або емаль, пластик. Найдорожчим видом обробки вважається шпон із натуральної сировини.

Який із матеріалів екологічніший?

При виготовленні ДСП використовують формальдегідну смолу, яка може становити небезпеку для людини. У Європі ДСП поділяють на 2 класи безпеки  –  Е1 та Е2. Другий клас заборонено використовувати під час виробництва дитячих меблів.

Для виготовлення плити МДФ застосовують карбамід, що вважається не таким шкідливим. Тут також є формальдегід, але в значно меншій кількості. Тому плити МДФ менш небезпечні та екологічніші.

Що краще – МДФ чи ДСП?

Покупець сам вирішує, який матеріал краще вибрати, ознайомившись із їх характеристиками та ціною. Варто спиратися на власний бюджет. Часто вироби виготовляють у комбінації цих матеріалів, що є досить економним та практичним рішенням. З асортиментом можна ознайомитись у каталозі. Варто зазначити, що доставка товарів здійснюється по всій Україні.