Ортопедичний матрац є у багатьох, він дарує комфорт під час сну та підтримує спину у правильному положенні. Однак такий виріб варто правильно доглядати, щоб у ньому не завелися паразити й не розвивалися бактерії. Уникнути неприємностей можна, якщо регулярно доглядати спальне приладдя і ретельно вивчити питання, як почистити матрац. Носити щоразу його у хімчистку складно та невигідно, найкраще вивести плями вдома за допомогою ефективних методів. Це займе не так багато сил та енергії, особливо якщо знати всі тонкощі чищення матраца в домашніх умовах. У цій статті ми поділимося ефективними методами догляду за спальним приладдям і як їх відмити від плям різного походження.

Видалення плям на спальному приладді

Чищення матраца в домашніх умовах — делікатний процес, і щоб не пошкодити вироби, варто використовувати виключно перевірені надійні методи та прислухатися до рекомендацій фахівців. Кожна модель спального приладдя має свої особливості конструкції та матеріалів наповнювача та верхнього шару. Саме тому важливо прочитати інформацію на бирці або на сайті виробника матраца, подушки, ковдри про правила догляду, щоб акуратно видалити забруднення і не зіпсувати вироби.

З перинами варто звертатися з особливою увагою, уникаючи прання, якщо це не конче необхідно. Ручне прання не рекомендується через велику вагу виробу в мокрому стані, а використання пральних машин неможливе, оскільки вони туди просто не влізуть. Як вивести плями з матраца в домашніх умовах? Наприклад, можна застосувати метод сухого чищення, а також продезінфікувати вироби спеціальними апаратами із використанням потоків повітря.

Чистимо різні види матраців

Задаючись питанням, як відіпрати матрац від плям, варто звернути увагу на тип виробу. Річ у тому, що прати тонкі безпружинні матраци зі штучним наповнювачем самостійно, за умови, що виробник дозволив таку чистку (перевірте інформацію на ярликах виробу) можна. Однак при цьому рекомендується промивати виріб теплим душем, уникаючи сильного тертя та скручування. Для сушіння краще використовувати відкритий простір, періодично перевертаючи вологий матрац.

А ось ортопедичні матраци часто об'ємніші та багатошаровіші, з натуральними компонентами в їх наповнювачі, які можуть бути чутливими до вологи. У таких випадках рекомендується передавати вироби до хімчистки, надаючи чітку інформацію про склад наповнювача. Однак у разі поверхневих плям, навіть якщо вони старі, можна впоратися спеціальними розчинами та засобами в домашніх умовах. Про це розповімо далі.

Головні поради: як чистити матрац

Як вивести плями з ортопедичного матраца без шкоди виробу? Процес обробки слід починати з країв спального аксесуара, поступово просуваючись до центру. Пріоритет варто віддати сухому чищенню, щоб уникнути зайвої вологи, яка може накопичуватися всередині матраца та створювати сприятливі умови для розвитку шкідливих мікроорганізмів та пилових кліщів.

Після чищення матрац необхідно ретельно провітрити. У разі використання рідких речовин надлишки вологи слід видаляти серветками. Важливо уникати використання сухих пральних порошків, щоб вони не просочилися у шви та не викликали алергії.

Рекомендується використовувати екологічні препарати або безпечні народні засоби, такі як сода. Для механічного чищення підходять м'які серветки з мікрофібри або ватяні диски, щоб уникнути пошкодження волокон тканини захисного чохла.

Крім того, після висихання матрац рекомендується ретельно пропилососити, оскільки сучасні мийні препарати швидко вбираються в текстильні чохли.

Як почистити матрац від різних видів забруднень.

Помітили пляму від яскравої рідини? Потрібно швидко вжити заходів: взяти білу серветку або бавовняну тканину та обережно промокнути місце розливу. Важливо уникати розтирання та розмазування, слід рухатися від краю плями до її центру, щоб не поширити рідину ще більше. Потім, залежно від виду забруднення, слід зробити кілька маніпуляцій:

 1. Пляму від червоного вина варто посипати сіллю, почекати 5-7 хвилин і видалити сіль за допомогою пилотяга. Якщо забруднення не зникло з першого разу, варто повторити процедуру.
 1. Сліди від жиру слід промокнути серветкою, змоченою у спирті чи горілці. Залишки можна забрати за допомогою чистої тканини.
 1. Кров видаляється невеликою кількістю перекису водню, проте після процедури залишки речовини слід видалити ватним диском.
 1. Плями від кави можна висвітлити водним розчином нашатирю (1 чайна ложка спирту на склянку води). Речовину слід нанести на пляму на 5 хвилин, потім протерти вологою ганчіркою та залишити до повного висихання.
 1. Сліди землі слід забирати за допомогою розведеного оцту у воді. Необхідно намочити пляму, запрати та дати їй висохнути.
 1. Губну помаду потрібно запрати спиртом за допомогою вати.
 1. Сліди поту слід відмивати за допомогою водного розчину оцту, лимонного соку, рідкого господарського мила, засобів для виведення плям на кисневій основі, суміші води, нашатирю і спирту в рівних частках.
 1. Плями сечі ефективно видаляє розчин з оцтом. Змішайте 1 ст. ложку 9% оцту, 1 ч. ложку води, 1 ч. ложку мийного засобу або прального порошку та 2 ст. ложки харчової соди. Нанесіть суміш на матрац, після обробки промокніть пляму серветкою, а потім рясно посипте содою пляму. Через добу після цього важливо пропилососити виріб.

Якщо видалити забруднення одразу не вдалося, можна скористатися спеціальним засобом для видалення плям. Бажано придбати піноподібний засіб або речовину, що вимагає мінімального розведення водою. Така побутова хімія діє не так агресивно, тому ризик пошкодження виробу значно знижується.

Як позбутися неприємного запаху матраца

Отже, ми розібралися, як прибрати плями на матраці. Тепер варто дізнатися, що робити з неприємним запахом виробу. Він може виникнути під впливом найрізноманітніших чинників. Нейтралізувати запах матраца можна різними способами:

 1. Сода: Помірно посипте харчову соду по поверхні матраца, використовуючи сито для борошна для забезпечення рівномірного розподілу. Залишіть соду на матраці протягом двох годин, щоб вона могла нейтралізувати неприємні запахи. Після цього ретельно видаліть залишки соди за допомогою щітки або пилотяга.
 1. Кукурудзяний крохмаль і сода: додайте трохи кукурудзяного крохмалю до харчової соди та рівномірно розподіліть суміш матрацом. Дайте суміші діяти протягом двох годин, потім видаліть залишки.
 1. Оцет: цей метод не тільки усуне неприємні запахи, але й ефективно впорається із брудом та плямами. Змішайте оцет наполовину з водою і перелийте суміш у розпилювач. Бризкайте суміш на потрібні ділянки матраца, при необхідності використовуйте щітку для видалення плям. Провітріть матрац, щоб повністю висохнув після очищення.

Також позбутися поганого запаху допоможе пральний порошок. Це ефективний засіб як усунення неприємних запахів, так і видалення плям. Просто змішайте засіб із харчовою содою, щоб отримати пасту. Нанесіть на матрац і залиште на кілька годин, потім ретельно видаліть залишки щіткою для прибирання.

Як позбутися плісняви ​​на матраці

Якщо ви виявили на матраці плісняву, необхідно утилізувати виріб. В окремих випадках, якщо грибок вразив малу частину виробу, його можна ретельно витрусити на свіжому повітрі, провести глибоке очищення потужним пилососом та висушити на сонці з обох боків, оскільки ультрафіолет здатний ефективно боротися із пліснявою.

Отже, ми розібрали основні способи боротьби із плямами на матраці. Тонкий безпружинний або ватний варіант вимагають менше зусиль для цього. Якщо виріб ортопедичний, догляд за ним ускладнюється, варто бути дуже обережним і дотримуватися рекомендацій на етикетці від виробника.