В яких випадках доводиться вживати радикальних заходів і позбавлятися матраца? Якщо в ньому розмножилися комахи, які ночами виходять з затишних укриттів і харчуються нашою кров'ю. Хороший матрац у середньому слугує 10 років. Якщо його гарантія ще не закінчилася, то варто поборотися з нічними комахами та спробувати вивести їх самотужки. Але як визначити, що вони завелися в вашій оселі і як позбавитися від клопів?
Як визначити, що завелися паразити
Ворога треба знати в обличчя. Для початку складемо фоторобот клопа, а потім організуємо його активні пошуки.
Зовнішній вигляд та спосіб життя нічної комахи
Зовнішній вигляд кровососного часто відрізняється темно-коричневим або червоно-бурим забарвленням. Він маленький, розміром близько 4 мм, плескатої форми, але після їди збільшується майже вдвічі. Літати не вміє, але дуже швидко пересувається, за одну хвилину долаючи 1 метр. Мешкають вони до 1,5 років. Для повноцінного розвитку їм достатньо 1-2 нічні вилазки на тиждень. З часом їх апетити збільшуються. Якщо в будинку ніхто довгий час не жив, комаха впадає в сплячку і здатна перебувати в цьому стані до року.
Сімейне життя нічного жука
Самки постійно відкладають яйця в затишні місця. Вони дуже дрібні та можуть бути виявлені лише за допомогою збільшувального скла.
Личинка розвивається у яйці від 5 до 25 днів. Вона прозора і скидає панцир у міру зростання. Линяє вона 5 разів за період дозрівання. Дорослість займає 25-45 днів, активність зазвичай починається вночі.
Зверніть увагу, що якщо в процесі збирання ви виявили напівпрозорі панцирні оболонки, дорослих особин, яйцекладки або дрібні випорожнення, це явна ознака їх наявності в будинку.
Де шукати: місця проживання «кровопивців»
Пошук клопів у будинку потребує уважності. Вони можуть ховатися в найнесподіваніших місцях: на матрацах, у шафах з білизною, під килимами, в затишних куточках і навіть у побутовій техніці. Важливо оглянути все ретельно, використовуючи ліхтарик та рукавички. Комахи найчастіше живуть:
- на ліжку. Перевірте матраци, дивани та крісла на наявність хітинових оболонок та екскрементів у стиках матраців;
- у шафах та тумбах. Огляньте вміст шаф – вони можуть ховатися у постільній білизні або поміж речами;
- під килимами. Підніміть килими та перевірте їх нижню сторону;
- в затишних місцях. Вони можуть ховатися в щілинах, під лінолеумом, за радіаторами та в інших важкодоступних місцях;
- в різних предметах інтер'єру. Огляньте м'які іграшки, прикраси, годинники та картини;
- у побутовій техніці. Не забудьте перевірити розетки, електроніку, оскільки паразити можуть залізти навіть туди.
Стіни та предмети, що висять на них, такі як килими, картини та фотографії, – улюблені місця проживання комах, які віддають перевагу темним місцям.
Додаткові ознаки присутності жука у будинку
Тепер, коли ми склали його фоторобот і знаємо, де шукати, звернемо увагу ще на кілька ознак:
- укуси на тілі після сну, які виглядають як червоні припухлості з проколом посередині з кількох доріжок;
- темно-коричневі плями на ліжку – це сліди від розчавлених паразитів, які можна побачити вранці;
- продукти життєдіяльності жуків, такі як темні макові зернятка на вигляд, які можна знайти в місцях їх проживання, таких як постіль, шафи та шпалери;
- прозорі панцирі, які личинки скидають під час свого розвитку.
«Малий клоп, та смердючий» – не дарма прийнято говорити так про нього в народі. Найдієвіший метод – попросити людину, яка прийшла до вас у гості, звернути увагу на запах у приміщенні. Якщо він нагадує йому аромат малини, що перебродила, або стійкий запах етилового спирту, то це ще одне з підтверджень, що вони десь поруч.
Один із дієвих методів виявити клопа на місці злочину: включити вночі о 3-4 годині світло та оглянути своє спальне місце.
Деякі люди рекомендують по периметру ліжка обклеїти липкою стрічкою. Якщо вони є, то до ранку обов'язково хтось потрапить у пастку.
Як вивести постільних клопів своїми силами
Тепер, коли ми з'ясували, де вони мешкають, дізнаємося, чим вивести постільних клопів. Для цього можна скористатися як магазинними препаратами, так і народними засобами:
- Народні засоби. Губкою, змоченою столовим оцтом, протріть всі поверхні дивану та меблів.
- Сухі трави. Розкладіть розмарин, чебрець, полин і валеріану по будинку або підпаліть їх у глибокій мисці для обкурювання приміщення.
- Ефірні масла. Налийте лавандову або евкаліптову олію в аромалампу на кілька годин.
- Бензин, гас, скипидар. Обприскуйте приміщення цими засобами, потім закрийте вікна та двері. На якийсь час краще переїхати в інше місце.
- Низька та висока температури. Взимку виносьте на мороз матраци, подушки та постільну білизну, а також регулярно провітрюйте житло. Обробляйте меблі парою, наприклад, праскою. Прати речі потрібно при температурі вище 60°C.
Обробка матраца спецзасобами
Для боротьби з постільними паразитами часто використовуються хімічні препарати, такі як дихлофос та його аналоги, а також інсектициди, такі як «Пента», «Проекта», «Біопротектор», відомі своєю високою ефективністю.
В особливо занедбаних випадках, коли шкідників стає дуже багато, допоможуть фахівці для дезінфекції приміщення. Вони точно знають, як позбутися постільних клопів.
Тому, щоб не довелося позбавлятися матрацу передчасно, краще знати заздалегідь, як позбутися постільних бліх. Регулярна хімчистка матраца, щоденне прибирання та прання наматрацників – це профілактичні заходи, які не допустять їхньої появи. В інтернет-магазині Matrasroll.com.ua прийнятні ціни від брендових виробників на чохли, наматрацники, футони, топери, ортопедичні матраци та інші аксесуари для сну. Змінюйте їх вчасно, щоб ваш сон був здоровим. Доставка по Києву безкоштовна. Україною доставляємо кур'єрськими службами або на відділення «Нової Пошти» та «Міст-Експрес».