Сучасна шафа ー це не просто місце для зберігання речей, а важливий елемент інтер'єру. Якщо підібрати такі меблі грамотно, можна вигідно зонувати простір, приховати всі мінуси приміщення, оригінально виділити необхідну вам перевагу.
Мистецтво правильного зберігання речей зберігає чимало хитрощів та секретів, які здатні сильно спростити наше життя. Дуже багато чого залежить від обраного вами гарнітура. Багатьом людям здається, що це звичайнісінький і простий елемент інтер'єру, який є в кожному будинку, і найголовніше в ньому ー місткість. Це основна помилка.
Шафа буде по-справжньому практичною, якщо керуватися при її виборі не лише дизайном. На зручність готового виробу впливають місце встановлення, стилістика, фурнітура, тип дверей та інші моменти, які здатні зробити гарнітур справжнім помічником.
На ринку України представлені різні види шаф, більшість їх випускаються на вітчизняних фабриках. Всі доступні у продажу моделі відрізняються високою якістю, стильним дизайном і продаються за прийнятною ціною.
Які бувають види шаф
В наш час існує безліч різних виробів, що відрізняються між собою конструкцією, призначенням та дизайном. Гарнітур може бути оформлений у різних стилях, щоб гармонійно вписуватись у будь-який інтер'єр. Вага, зовнішній вигляд та вартість моделей залежать також від матеріалів, що використовуються.
Корпус виробу
Перше, чим відрізняються всі різновиди шаф, — це оформлення та тип корпусу. Залежно від цього параметра всі меблі поділяються на:
- корпусну, коли шафа стоїть окремо;
- вбудовану, в такому випадку корпус вбудовується в спеціально підготовлену нішу, а зовні залишається тільки фасад;
- комбіновану або частково вбудовану.
Звичайні корпусні конструкції приваблюють покупця цікавим виглядом, оригінальним дизайном, різноманітністю розмірів та форм, а також мобільністю. Таку шафу завжди можна переставити, пересунути або перевезти за потреби. Представлені меблі мають гарний вигляд як вздовж стіни, так і поперек кімнати, ефективно зонуючи простір.
Однак останнім часом першість серед клієнтів займають інтегровані моделі. Їх можна монтувати у нішу, вільний отвір або просто дублювати стіну. Головна перевага таких конструкцій – їх місткість і максимум корисного простору, що дає можливість вигідно використовувати кожен сантиметр площі. Головне продумати хороше наповнення такої шафи.
Цілісний однотонний гарнітур, який не займає вільний простір і вміщує максимум речей, не тільки практичний, але ще й стильний. У приміщенні такі моделі виглядають дуже ефектно та сучасно.
Види дверей для шафи
Також усі шафи відрізняються між собою фасадом, тобто типом дверей. У більшості випадків принцип відкривання виробу залежить від його розмірів, параметрів приміщення та місця встановлення. Виходячи з цього, виробники пропонують кілька різних варіантів, які можна вибрати відповідно до особливостей приміщення.
Вирізняють двері, які відкриваються назовні та вимагають наявності вільного простору. У вузьких приміщеннях ставити їх недоцільно. Двері-купе розсуваються убік і не перекривають прохід. Також економними у цьому плані будуть моделі гофре, які збираються у гармошку.
Дуже зручні підіймальні або відкидні типи дверей, проте вони будуть найбільш доречними для кухонних шаф, вбиралень і так далі. Ролети відмінно підійдуть для шаф на балкон, лоджію або в комору.
Існують також відкриті моделі, звані стелажі. Однак вони частіше використовуються як демонстраційні варіанти, тому що не захищають ваші речі від вигоряння та пилу.
Призначення меблів
Відповідь на запитання, які види шаф бувають, багато в чому залежить від їх призначення. Більшість моделей за конструкцією схожі між собою. Усередині вони складаються з полиць, ящиків та інших елементів, які призначені для зручного та акуратного розташування різних речей, посуду, аксесуарів.
Вирізняють такі типи:
- Гардеробна. Конструкція, призначена для зберігання та розміщення одягу, білизни, взуття.
- Сервант. Шафа, в якій заведено зберігати гарний посуд, кришталь та ін.
- Буфет. Це тип кухонних меблів. У ньому найчастіше зберігають продукти, крупи, деякі готові вироби, наприклад, варення, консервацію, мед.
- Книжкова шафа. Назва говорить сама за себе. Вона призначена для акуратного та дбайливого зберігання книг, альбомів.
- Бар. Це також частина кухонних меблів, що використовується для зберігання напоїв.
- Шафа купе. Сучасний варіант, що дозволяє зберігати безліч речей. Конфігурація шафи-купе така, що в ньому можна розмістити не тільки одяг або взуття, а й коробки з речами, які вам довго не знадобляться, валізи, пилосос та інше побутове приладдя. Часто в ньому є вбудована прасувальна дошка. Там же заразом можна сховати й праску.
Також існують інші варіанти, що використовуються в лабораторіях, офісах, на складах, в архівах. Це так звані варіанти спеціального призначення, зазвичай, випускаються вони на замовлення.
Незалежно від габаритів, навіть найменший гарнітур дозволить швидко навести лад у кімнаті та правильно організувати робочий простір.
Різновиди стилів сучасних шаф
Дизайнери та виробники подбали про споживача та постачають на ринок величезний асортимент меблів у різних стилях. Сучасним клієнтам подобаються зручні та місткі моделі, які мають просту форму, але дуже практичні.
Такі шафи найкраще вписуються в мінімалізм, хай-тек, скандинавський чи японський стиль. Вибираючи ці меблі, важливо дотримуватися або єдиної палітри кольорів, щоб приміщення виглядало гармонійно, або ж грати на контрасті, що характерно для ф'южна і лофта.
Якщо ж ви віддаєте перевагу якомусь певному, єдиному стилю в приміщенні, важливо пам'ятати, що кожен елемент обстановки має вигідно доповнювати інші. Наприклад, якщо виріб має гарну фурнітуру, незвичайні ніжки або ручки, то правильніше за все, щоб інші меблі в кімнаті мали такі ж.
Купити якісну шафу з доставкою можна, відвідавши інтернет-магазин MatrasRoll. У нас у каталозі ви знайдете різні види шаф купе, гардеробних, закритих та комбінованих моделей.
Всі меблі виготовлені з якісних, довговічних матеріалів: масиву натурального дерева, ДСП або МДФ. Великий асортимент кольорів, розмірів та брендів дозволить вам підібрати найбільш відповідний для вас варіант.