Дієвим способом захисту спальної поверхні від забруднень залишається наматрацник. Ортопедичні матраци — це необхідність для сучасної людини, вони дозволяють покращити якість сну, знизити навантаження на хребет під час сну та повністю розслабитися. Єдиним їх недоліком є складність чищення, але завдяки спеціальним чохлам вдається уникнути більшості забруднень, чи то сліди поту, чи плями від пролитих напоїв.
Прання наматрацника менш трудомістке через можливість його швидко зняти, але низку особливостей цієї процедури важливо знати господині. Кожна модель, представлена в магазині, має свої характеристики, і вони стосуються не лише матеріалу чи розмірів. Від ретельності вибору виробу безпосередньо залежатиме простота прання або догляду за наматрацником.
Як прати наматрацники з різних матеріалів?
Перш ніж розібратися у питанні, як прати наматрацник, необхідно врахувати, що їх існує безліч, і різниця процесів залежатиме не тільки від розмірів виробу, а й від матеріалу його виготовлення. Такі постільні речі виготовляються з одного або декількох матеріалів:
- бавовна;
- шерсть;
- бамбук;
- мікрофібра;
- шовк;
- латекс;
- кокосовий горіх.
Деякі моделі також мають додаткове внутрішнє наповнення у вигляді пуху (або пір'я), бавовни або шерсті. Дізнатися, з чого складається виріб, можна прочитавши інформацію на етикетці. Найчастіше там зазначаються загальні відомості про склад тканини та про те, як прати чохол від матраца подібного типу (із зазначенням заборон чи рекомендованих температурних режимів).
Асортимент магазину MatrasRoll включає сотні моделей, що відрізняються за декількома параметрами:
- Матеріал виготовлення.
- Рівень та клас захисту.
- Наявність властивостей, що коректують жорсткість.
Всі ці характеристики прямо або опосередковано впливають на спосіб прання і деякі правила, які застосовуються до різних видів чищення. Наприклад, натяжні наматрацники мають борт на гумці по периметру, що потребує додаткової уваги до очищення. Накладні не захищають матрац по периметру, але за ними значно легше доглядати. Якщо ви хочете дізнатися, як прати чохол, обов'язково визначте його вид, тип матеріалу та призначення. Це дозволить уникнути помилок і не зіпсувати виріб при спробі вивести плями або просто провести генеральне прибирання.
Прання непромокальних наматрацників
Існує ряд загальних правил і рекомендацій, які застосовуються до більшості наматрацників, з поправкою на їх зовнішній вигляд, форму та матеріал виготовлення. Особливої уваги у цьому питанні вимагають моделі зі спеціальним напилюванням або використанням поліуретанової мембрани у складі тканини. Подібні «доповнення» роблять виріб водонепроникним, тому вони є незамінними для дітей, людей похилого віку або лежачих хворих.
Про те, як прати водонепроникний наматрацник, ви можете дізнатися з інструкції виробника, але більшість правил універсальні для всіх текстильних виробів цього типу:
- Якщо немає серйозних забруднень, прання краще уникати. Щоб освіжити наматрацник, можна просто протерти його вологою ганчіркою (губкою або антибактеріальною серветкою). Це значно збільшить термін служби виробу.
- Не використовувати машинне або ручне віджимання тканини після прання. Зайве скручування або здавлювання порушує цілісність водовідштовхувальних волокон.
- Не прати при високій температурі води та не використовувати режим з великою кількістю обертів. Будь-який тип прання має бути «щадним», щоб не нашкодити виробу.
- Використовувати лише м'які мийні засоби. У випадку з непромокальними виробами не існує такої проблеми, як випрати наматрацник. Більшість забруднень є поверхневими, крім випадків, коли цілісність непроникного напилення чи волокон порушена.
Ідеальний варіант – ручне прання із застосуванням легкого мильного розчину, без кондиціонера. Якщо ви плануєте прати в автоматичній машині, використовуйте або делікатний низькотемпературний режим або функцію з пранням певного матеріалу. В окремих моделях непромокальною є лише зовнішня сторона, що дозволяє освіжити наматрацник шляхом легкого миття зі зворотного боку, не порушуючи його захисних властивостей.
5 правил прання наматрацників
Досягти ідеального результату і повністю видалити більшість забруднень, які з'явилися на чохлі, можна навіть без звернення до хімчистки. Звичайно, податливість тканини багато в чому залежить від якості матеріалу, але прибрати пляму можна самостійно. Щоб зрозуміти, як випрати наматрацник у домашніх умовах і досягти найкращого результату, рекомендується дотримуватися 5 базових правил:
- суворо стежте за температурою води, вона не повинна перевищувати 30–40 0C;
- періть на делікатному режимі у машинці або вручну;
- незалежно від виду виробу та матеріалу виготовлення, освіжати його краще кожні 2–3 місяці;
- після прання ретельно розправте наповнювач і розкладіть виріб на рівній поверхні до повного висихання (важливо уникати зайвого віджиму);
- використовуйте м'які мийні засоби, що щадять, без сильного і різкого запаху, без додавання відбілювача та інших хімікатів.
Важливо розуміти, що дбайливе прання актуальне виключно при регулярному використанні. Поява плям, які не відпираються звичайними засобами, може вимагати ґрунтовнішого втручання. Якщо забруднена лише поверхня, а сліди від пролитих напоїв або плями поту не пройшли всередину, можна використовувати м'які щітки, щоб дбайливо очистити текстиль.
Такий виріб, як наматрацник, в більшості випадків лише захищає спальну поверхню від плям та забруднень. Використовуючи чохол, можна збільшити рівень захисту та продовжити термін служби вашого матраца. Якщо виріб став непридатним або ви хочете придбати якісніший варіант, то замовити його можна безпосередньо зі складу виробника, за найкращими цінами в Україні та з доставкою в будь-який регіон. У каталозі представлені десятки різноманітних моделей натяжних та накладних наматрацників, захисних чохлів та коригувальних варіантів.