Купуючи нове спальне місце, важливо враховувати не лише його зовнішній вигляд, а й характеристики, зручність використання. Особливої уваги потребує вибір ортопедичного матраца. Він буває безпружинним і пружинним (дешевший сегмент). Від виробу багато в чому залежить якість сну. Тому потрібно знати, як правильно підібрати матрац.
Види блоків пружин
Залежні та незалежні пружини — що краще? Таке питання часто хвилює покупців. Пружинні блоки поділяються на два типи: залежні та незалежні. У другому випадку кожна пружина функціонує сама по собі, розміщена в окремій кишені. Вироби не деформуються навіть за точкових навантажень. Вони стануть чудовим варіантом для сну в парі, забезпечуючи комфортний сон.
У залежному пружинному блоці всі елементи взаємопов'язані між собою. При дії на одну пружину деформації піддадуться і наступні. Це завдає людині дискомфортних відчуттів. Якщо маса партнерів різна, то людина з меншою вагою перекотиться до того, хто більше важить.
На що впливає кількість пружин у матраці?
Кількість пружин може вплинути на такі фактори, як:
- показник жорсткості;
- можливість набувати форми людського тіла;
- здатність витримувати велику вагу.
При виборі поверхні для спання необхідно враховувати всі індивідуальні особливості покупця, зокрема вагу. Уві сні тілу має бути комфортно, тільки так можна забезпечити якісний відпочинок. Велика кількість пружин забезпечить точніше повторення людського тіла. Їх діаметр підбирається виходячи із загальної кількості даних елементів усередині виробу.
Чим важча людина, тим більше пружин необхідно для комфортної підтримки тіла. Перед покупкою матраца важливо вивчити його технічні характеристики.
На що варто звернути увагу під час вибору ортопедичного матраца?
Кількість пружин у матраці впливає на його ортопедичні властивості. Для того, щоб протягом сну людський хребет залишався прямим, важливо правильно підібрати спальну поверхню. Основні фактори вибору:
- Болі в шиї та хребті. Якщо людина страждає на больові відчуття в області шиї та спини, варто вибирати вироби, в яких жорсткість сторін різна. Найчастіше для цього додають наповнювач у вигляді кокосової койри, а з іншого боку — пінополіуретан або латекс.
- Види наповнювача:
- хард — кокос, кінське волосся, сизаль і т. д.;
- софт — латекс, холкон, поліпіна та ін.
- Вік користувача. Залежно від віку людини варто вибирати рівень жорсткості матраца. Молодим людям рекомендують тверді поверхні. Тим, хто старший, – трохи м'якше вироби, літнім – м'які. Молодому поколінню потрібно м'язи спини тримати у тонусі, тому вони мають спати на твердих поверхнях. Людям з віком потрібно більше розслаблятися і відпочивати, тому і матрац вибирають відповідний.
- Індивідуальні відчуття. Перед покупкою матраца варто трохи полежати на ньому, щоб визначити найбільш відповідну та комфортну для себе модель.
Якщо відповідально підійти до вибору матраца, то він радуватиме вас максимально довго.
Особливості пружинних блоків
При виробництві пружин застосовують високовуглецеву загартовану сталь. Якщо це незалежний блок, то кожен відсік виготовлений з матеріалу, який здатний витримати будь-який вид навантаження.
Залежні пружини можуть складатися з чотирьох або п'яти витків. Часто пружинну форму трохи змінюють зниження одночасного стиску. Вгорі вони ширші, а в середині вужчі.
Підсумовуючи, варто відзначити, що потрібно підбирати матрац із пружинних блоків залежно від ваги покупця, його індивідуальних особливостей та смакових уподобань. Замовити товар можна на сайті, переглянувши каталог із цінами. Компанія гарантує доставку в будь-який куточок України.