Сучасні матраци сприяють здоровому сну та комфортному відпочинку. Однак коли виріб ще тільки недавно куплений, але на ньому з'являються плями невідомого походження, мимоволі починаємо замислюватися про те, як зберегти його первісний вигляд. Можливо, вам пропонували захисний чохол при покупці спального аксесуара, але не розповіли докладно про всі його привілеї. Так навіщо потрібний наматрацник на матрац?
Види наматрацників
Існує безліч різновидів наматрацників, кожен з яких виконує певні функції залежно від густини наповнювача або матеріалу. Ось лише кілька прикладів:
- Звичайні захисні моделі зменшують частоту прання матраца або м'яких меблів. З плюсів – зносостійкість при багаторазових праннях та швидке сушіння (стосується тонких нестьобаних моделей).
- Водонепроникні моделі захищають матрац від протікання. Ідеально підходять для дитячих ліжок, зручності літніх чи лежачих хворих.
- Сезонні варіанти створені для забезпечення комфорту будь-якої пори року. Літні моделі з бавовни покращують вентиляцію ліжка, а зимові з вовни додають затишку та тепла в холодну пору року.
- Коригуючий поєднує два одиночні матраци, що особливо зручно для подружжя з різними уподобаннями по жорсткості.
- Наматрацники з різними наповнювачами не лише захищають основний виріб від протікань, а й вирівнюють його жорсткість.
Крім того, доступні чохли в різних розмірах: односпальні, полуторні, двоспальні, дитячі. Багато виробників також пропонують індивідуальні замовлення під конкретні вимоги клієнтів, включаючи нестандартні розміри та форми.
Наповнювачі наматрацників
Виробники пропонують вироби з екологічно чистих матеріалів, включаючи натуральні та гіпоалергенні синтетичні варіанти.
- Захисні моделі зазвичай складаються із міцної тканини, стійкої до зносу. Зазвичай це бавовна, синтепон чи м'які варіанти термофлекса.
- Сезонні наповнюються натуральними м'якими матеріалами, такими як бавовняні волокна або вовна. Вони можуть бути призначені як для одного сезону, так і для двох – зими та літа.
- Односезонні моделі найчастіше представлені у вигляді «зимових», де хутряний прошарок не прихований під чохлом, а прикріплений до тканинної основи з одного боку.
- У варіантах, що коригують, застосовуються матеріали, такі як кокосова койра, латекс, різні види пінополіуретану. Додаткові шари складаються зі спанбонду, синтепону, напіввовняного ватину, бавовни та вовни.
- Вологостійкі моделі складаються з непромокальної основи (плівки) та натуральної тканини, яка ефективно вбирає вологу.
Як бачимо, відповідь на запитання, навіщо потрібен наматрацник, напрошується сам. У тих випадках, якщо постійна основа складається з поролону, латексу та інших синтетичних матеріалів, що не забезпечують оптимальний вологообмін, він просто незамінний.
Захист від зносу
На гарні ортопедичні матраци виробники дають гарантію до 20 років. Ці вироби з категорії «ціна, яка виправдовує якість». Але якщо їх покривати всього одним простирадлом, то вони також схильні до зношування. Тому використання наматрацника дозволяє значно скоротити ризик від зношування та механічних пошкоджень.
Захист від пилу
Ще одна функція, яку виконує чохол, – турбота про наше здоров'я. Він захищає від пилу, який шкодить власнику. Варто лише лягти на ліжко, як усі мікрочастинки пилу миттєво піднімаються у повітря і потім потрапляють у наші дихальні шляхи. Наматрацник здатний стримувати пил, тим самим знижуючи ризик його попадання у повітря, а також у легені.
Захист від плям
Ще одна важлива функція виробу – захист від вологи та плям. Деякі моделі мають водонепроникну плівку, яка запобігає проникненню вологи в матрац. Навіть якщо такий компонент відсутній, він все одно може запобігти її попаданню та захистити від плям. Це особливо важливо, щоб уникнути деформації матраца і зберегти його якість якомога довше.
Як вибрати хороший наматрацник
При виборі наматрацника важливо визначити основні критерії та те, які ваші очікування.
- Вологонепроникність. Якщо ви любитель пити каву в ліжку, у вас маленькі діти або критичні дні, які складно передбачити, вибирайте вологонепроникну модель.
- Тип наповнювача та матеріал чохла. Залежно від того, який вам потрібен рівень комфорту, залежить вибір наповнювача та матеріалу чохла.
- Товщина виробу. Товщина наматрацника впливає на його рівень комфорту та підтримку.
- Спосіб кріплення. Наматрацники можуть кріпитися чохлом або кутовими резинками.
- Сезонність використання. Деякі постільні речі призначені для використання в певні пори року.
- Здатність коригувати жорсткість матраца. Деякі моделі змінюють жорсткість матраца завдяки своєму наповнювачу.
- Анатомічні властивості. Зважайте на анатомічні особливості вашого тіла при виборі наматрацника. Його наповнювач може бути однорідним або складатися з кількох шарів із різними властивостями. Наприклад, кокосова койра додасть жорсткості, а латекс – м'якості.
Як доглядати за наматрацником
Догляд за покриттям залежить від того, з яких матеріалів і наповнювачів він складається. Вологовбираючі вироби краще віддати в хімчистку, але більшість моделей можна прати в машинці та добре висушувати, вибираючи сонячну погоду.
Ось деякі рекомендації щодо догляду за наматрацниками з різних матеріалів:
- Шерсть. Наповнювачі з овечої або верблюжої вовни краще прати в режимі «шерсть» або «делікатне прання», додаючи засоби на основі ланоліну. Після мінімального віджиму, достатньо дати воді стекти та розкласти його на горизонтальній поверхні для сушіння.
- Пух і перо. Для таких наповнювачів використовуйте пральну машину з великим барабаном. Додайте гелевий засіб або капсули для прання та столовий оцет для полоскання. Запустіть машину в режимі делікатного прання та віджимайте на середніх чи низьких оборотах.
- Бавовна. Бавовняні наматрацники треба прати у воді кімнатної температури, щоб уникнути усадки матеріалу.
- Бамбукові волокна. Наматрацники з бамбуковим волокном найбезпроблемніші. Вони швидко сохнуть і не потребують прасування.
- Наповнювачі на основі поліефірного волокна. Ці матеріали також відмінно відмиваються в машинці-автоматі за будь-якого режиму з допомогою рідкого гелю, а для дитячих наматрацників краще використовувати спеціальні гіпоалергенні засоби.
- Антибактеріальні. Витримують до сотні прань. Вибирайте режим залежно від якості наповнювача.
Якщо ви вже не сумніваєтеся, чи потрібен наматрацник, на сайті Matrasroll представлений широкий асортимент якісних дитячих та дорослих постільних речей з різними властивостями: водонепроникні, антибактеріальні, гіпоалергенні. Якщо у вашого ліжка нестандартний розмір, у нас знайдеться чудовий захист для матраца.
Доставка по всій Україні через «Нову Пошту» чи «Міст-Експрес». Термін транспортування залежить від віддаленості вашого регіону.