Облаштовуючи спальне місце, багато покупців звертають увагу на каркас та наповнювач матраца, а також на характеристики твердості. Це необхідно, щоб нічний відпочинок був як можна комфортнішим. 

Розглянемо такий вид виробів, як матрац «зима-літо». Що це значить? Це пропоновані багатьма виробниками двосторонні основи для ліжка, де наповнювачі та зовнішній матеріал відрізняються з різних сторін.

Що означає матрац «зима-літо»?

Двостороння модель була створена для комфортного сну будь-якої пори року — як у сильну спеку, так і морозну зиму. З двох сторін такий матрац має різну за матеріалом обшивку та структуру поверхні. З літньої частини це чохол з натуральної бавовни, що дихає, або рідше — з бамбукової, лляної, жакардової тканини, а з зимової — вовняний чохол з низькою теплопровідністю.

Остання сторона зазвичай має наповнювач з натурального або штучного латексу, Рідше — з пінополіуретану (у більш бюджетних моделях). Літня поверхня містить матеріал з кокосової койри високої жорсткості, що відрізняється екологічністю та бактерицидними властивостями. Таким чином, ефект «зима-літо» в матрацах – це можливість адаптувати спальне місце під поточну температуру повітря. 

Для комфортного сну потрібно перевертати один раз на пів року на відповідний бік. З квітня та приблизно до кінця жовтня у помірному та субтропічнім кліматі рекомендується спати на «літньому» боці, оскільки у будинках досить спекотно. А з середини осені до середини весни слід використовувати зимову поверхню, що добре зберігає тепло.

Бавовняний матеріал на літньому боці володіє наступними властивостями:

  • високою гігроскопічністю;
  • гіпоалергенністю;
  • відсутністю електризації;
  • відмінним повітрообміном.

Такий тип матеріалу ідеально підходить для сну в задушливу ніч влітку. Він вбирає і виводить вологу, не викликає подразнення на тілі, неприємних відчуттів, добре вентилюється. Навіть при високій температурі літня поверхня матраца залишається прохолодною на дотик, тому що через нього постійно йде циркуляція повітря. 

Вовняна зимова сторона добре зберігає тепло, при цьому не дає накопичуватися волозі, вбирає та відводить її. Ворсиста структура матеріалу забезпечує відмінну вентиляцію, але утримує тепло.

Як визначити відповідний бік для сезону матраца?

Двосторонні моделі — модна та актуальна тенденція, яку обов'язково хочеться випробувати на собі. 

Отже, матрац «зима-літо» —  як визначити бік? Існує кілька ознак:

  • ярлики з позначенням у вигляді сніжинки та сонця;
  • вид тканини та тактильні відчуття;
  • характер стібка.

Найпростіша та очевидна відмінність — позначка самого виробника. На літній поверхні мають ярлик з зображенням сонечка або просто яскравий кольоровий клапоть, а на зимовій — зі сніговиком чи сніжинкою синього кольору. Ці значки розміщують на торці матраца з протилежних сторін, як раз на межі між двома шарами. 

Літня бавовняна сторона відчувається як приємний, прохолодний на дотик бавовняний матеріал. При цьому вона жорсткіша за зимову. Протилежна частина з шерсті верблюда чи вівці більш м'яка, тепла та затишна. Сторону з вовняним хутром відрізнити нескладно по ворсистості. Також для теплої поверхні характерний більш пишний стібок, оскільки зовнішній матеріал товщий за бавовну.

Особливості догляду

Крім того, як визначити зимовий і літній бік матраца власнику важливо знати й правила його експлуатації. Вони стосуються таких аспектів, як регулярне чищення та у разі забруднень, особливості перевезення, зберігання, ризик механічних впливів.

Категорично заборонено піддавати матрац вологому прибиранню з хімічними розчинами. Регулярна чистка може включати лише видалення пилу пилососом 1 раз на 3 місяці. Якщо ж на поверхню була пролита вода, напій або потрапили інші забруднення, краще використовувати соду для сухого чищення — це ефективний натуральний абсорбент і засіб для виведення плям. Потім слід дати виробу просохнути на сонці або висушити феном, вентилятором.

Якщо в будинку маленькі діти, щоб не допускати появи плям, краще відразу купити наматрацник. Він захищає виріб, легко знімається і переться у машині або вручну. Плями, які не виходить очистити самостійно, краще довірити професійним клінерам, щоб не погіршити ситуацію. Використовувати пароочисник не рекомендується, оскільки зайва волога може безповоротно зіпсувати наповнювач.

Дуже важливо уникати грубих механічних дій щодо матраца:

  • не вибивати з нього пил;
  • не дозволяти дітям стрибати та бігати зверху;
  • не згинати, не скручувати та не складати при перевезенні та зберіганні;
  • не зберігати вертикально, оскільки деформується пружинний блок.

Не забувайте регулярно провітрювати та перевертати виріб не тільки з літньої сторони на зимову та навпаки, а й у напрямку голова/ноги. Кожні 3 місяці бажано розгортати перину на 180 градусів, щоб навантаження розподілялося рівномірно. Це не дасть пружинам в області важких частин тіла швидко зноситись, а наповнювачу залежатися.

Переваги двосторонніх матраців

Такі моделі мають великий попит серед різних покупців. Розібравшись, як влаштований матрац «зима-літо», в чому різниця таких моделей, неважко оцінити переваги. Головні з них це:

  • комфортний сон за будь-якої погоди та температури в приміщенні;
  • більш тривалий термін експлуатації з допомогою двостороннього застосування;
  • два різних спальних місця за ціною одного матраца.

У каталозі інтернет-магазину Matras Roll представлені моделі «зима-літо» таких виробників, як MatroLuxe, Family Sleep, Eurosleep, Simpler, які можна придбати зі знижкою 30% і більше. Менеджер магазину допоможе з підбором оптимальних варіантів та оперативно оформить доставку по Україні.